Romas Tamašauskas ir kiti

Romualdas Tamašauskas

 

Vertėjas, kalbų mokytojas, kalba penkiomis kalbomis. Pradėjo mokytis ispanų kalbos1996 metais, tuomet ir susipažino su Alfonso Rascon.

 

Dalyvavo Lietuvos ir Lotynų Amerikos draugijos „Alma Latina“ veikloje.

 

Turi didelės darbo su ispanakalbiais patirties, nuolat važinėja į Ispaniją tobulintis kalbos. Dėsto ispanų kalbą nuo 2005 metų. Moko ir vaikus ir suaugusius. Turi įvairiapusės ispanų kalbos dėstymo lietuviams patirties.

 

Darius Leonas 

 

Ispanų kalbos mokėsi Vilniaus Universitete. Jo dėstytojas buvo Alfonso Rascon. Darius turi filologinį išsilavinimą (bakalauro laipsnį).

 

Veliau gilino savo ispanų kalbos žinias užsienio kalbų kursuose Madride, Complutense Universitete. Grįžęs į Lietuva iš ispanų kalbos vertė techninio pobūdžio tekstus vertimų biure "Magistrai". Dvejus su puse metų dirbo bendroje Lietuvos-Ispanijos įmonėje "Lispaja", bendraudamas su ispanų užsakovais iš Katalonijos. Tuo pačiu metu atkakliai tobulino ispanų kalbos įgūdžius, stengėsi perprasti kabos subtilybes.

 

Nuo 2005 metų iki dabar dirba UAB "Teltonika" su Ispanijos ir Pietų Amerikos rinkomis.

 

Darius turi daug šnekamosios ispanų kalbos praktikos ir šias žinias nuolat tobulina skaitydamas literaturą ispanu kalba, darbe bendraudamas su ispanais ir pietų amerikiečiais.

 

Būdamas lietuvis, bet pats puikiai įvaldęs ispanų kalbą, gerai žino, su kokiais sunkumais susiduria lietuviai, mokydamiesi šios gražios ir pasaulyje populiaros kalbos.